Veebirakenduse läbistustestimine aitab avastada turvanõrkused ja ennetada küberrünnakuid
Iga päev satub ülemaailmselt umbes 30 000 veebilehte küberünnakute ohvriks (https://www.sophos.com/en-us/labs/security-threat-report). Oht, et selle statistika hulka võib sattuda ka Sinu ettevõtte veebileht on üpris tõenäoline. Siiski ei pööra suur osa organisatsioonidest küberturvalisusele erilist tähelepanu, hoolimata sellest, et veebirakendused on peamised sihtmärgid, mille abil pääseb ligi ettevõtte või organisatsiooni sisevõrgule ja sealolevatele andmetele.
Veebirakenduste läbistustestimine on efektiivne moodus turvanõrkuste avastamiseks ning küberrünnakute ennetamiseks. Läbistustestimise käigus kasutatakse ründajale omaseid tehnikaid ning analüüsitakse rakendust ründaja vaatest.
Kellele on veebirakenduse läbistustestimine mõeldud?
Ükskõik milline ettevõte, kellel on avalik veebileht või kes tegeleb veebipõhiste lahenduste arendamisega klientidele, peaksid läbistusteste tegema vähemalt kord aastas või laiamahuliste arenduste valmimisel, et vältida küberkurjategijate rünnakuid ja ligipääsu nende kanalitele. Pea igal ettevõttel on avalik veebileht, mis sisaldab erinevaid lihtsaid funktsionaalsusi nagu näiteks kontaktivorm, tagasisidevorm, võimalus klientidel päringuid esitada või muid äriga seotud toiminguid teha. Sellised funktsionaalsused on tihtipeale uks, läbi mille ründaja pääseb ligi ettevõtte sisevõrgule.
Oma pikaajalise küberturvalisuse nõustamise kogemuse põhjal saame öelda, et enamjaolt on kahte tüüpi kliente, kes saavad veebirakenduse läbistustestist kõige rohkem kasu ja kindlustunnet. Need on ettevõtted, kellel on avalik veebileht ja ettevõtted, kes ise arendavad veebipõhiseid lahendusi tootena.
Peamised veebirakenduste turvatestimisega seotud valearvamused, mida soovime ümber lükata
Meie veebileht ei sisalda tähtsat funktsionaalsust, seal on ainult kontaktvorm ja võimalus jätta anonüümselt kommentaare. Veebileht võib siiski olla haavatav kriitilistele turvavigadele nagu murdskriptimine (cross-site scripting) või süstrünnakud (injection attacks). Selliste turvavigade tulemusena on võimalik ründajal pääseda ligi veebiserverile või administratiivkontodele. Eriti ohtlikuks muudab sellised turvavead aspekt, et nende tulemusel esmase ligipääsu saamine muutub omakorda palju tõsisemaks turvaveaks, mille abil võidakse üle võtta kogu ettevõtte sisevõrk.
Meie veebiserveril pole erilist ärilist väärtust ning ründe korral saame alati süsteemi varukoopiast taastada ning seejärel uuendada. Ligipääs veebiserverile on ainult jäämäe tipp, millega ründaja saab jala ukse vahele ning on samm lähemal kogu ettevõtte võrgu üle võtmisele. Eriti ohtlikud on olukorrad, kus veebiserveri ründamise käigus pääseb ründaja ligi isikuandmetele ning kasutajakontodele. Selline rünnak kahjustab teie mainet ning tulemusena kaotate klientide usalduse.
Kasutame laialt levinud sisuhaldussüsteemi, seetõttu on meie leht turvaline. Nii kui leitakse antud süsteemis uus turvaviga, saab teie veebileht koheselt väga haavatavaks sihtmärgiks. Umbes 35% veebirünnakutest viiakse läbi laialt levinud sisuhaldussüsteemide vastu nagu WordPress ja Joomla.
Why is information security important and what is its main purpose in the context of a company’s b..
Turn threats into opportunities
Provide a safe and sustainable business environment for your company! We will help you build a resilient and reliable digital world, even in the face of changing threats.